Οι βραβεύσεις στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στην Αθήνα

pita-athinaΤo βράδυ της Κυριακής 2 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί στο "Athens Avenue Hotel" (Συγγρού 182) η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΣΕΠΚ για την Αθήνα. Ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης θα τιμήσει σπουδαίες προσωπικότητες για την προσφορά τους στον αθλητισμό και την ελληνική κοινωνία, όπως επίσης θα βραβεύσει τους προπονητές και τις προπονήτριες, που κατέκτησαν τίτλους και διακρίσεις κατά την αγωνιστική περίοδο 2018/19. 

Αναλυτικά όσοι θα τιμηθούν και θα βραβευθούν κατά την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας:

ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Γιώργος Ζευγώλης
Νίκος Αποστολίδης
Ανδρέας Πολέμης
Μανώλης Δημητρίου
Εβίνα Μάλτση

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Δημήτρης Ιτούδης (ΤΣΣΚΑ Μόσχας) - Κατάκτηση της EuroLeague & της VTB League, Προπονητής της χρονιάς στην EuroLeague
Ρικ Πιτίνο (ΚΑΕ Παναθηναϊκός) - Κατάκτηση του τίτλου στην Α1 & το Κύπελλο Ελλάδας
Μάκης Γιατράς (ΚΑΕ Προμηθέας Πάτρας) -Προπονητής της χρονιάς στην Α1
Γιάννης Σφαιρόπουλος (Μακάμπι Τελ Αβίβ) - Κατάκτηση της Winner League
Μίλαν Τόμιτς (Ερυθρός Αστέρας) - Κατάκτηση της Winner League
Αθηνά Ζέρβα (Εθνική Κωφών Γυναικών) - Κατάκτηση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος
Γιάννης Γερεουδάκης (Εθνική Νεανίδων) - Ασημένιο Μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Β' Κατηγορίας & Άνοδος στην Α' Κατηγορία

Νίκος Βετούλας (Ιωνικός Νικαίας) - Πρωτάθλημα στην Α2
Χάρης Κουλουριώτης (Οίαξ Ναυπλίου) - Πρωτάθλημα στη Β' Εθνική
Μάης Κωνσταντινίδης (Δάφνη Δαφνίου) - Άνοδος στην Α2
Δημήτρης Λιόγας (ΑΟ Παγκρατίου) - Άνοδος στην Α2
Μιχάλης Μιχελάκος (ΑΟ Τρίτων) - Άνοδος στην Α2
Γιάννης Διαμαντάκος (ΑΟ Αγρινίου) - Άνοδος στην Α2

Μανώλης Ιμπραημάκης (ΑΟ Αιγάλεω) - Πρωτάθλημα στη Γ' Εθνική
Αλέκος Δάγλας (ΚΑΟ Μελισσίων) - Πρωτάθλημα στη Γ' Εθνική
Κώστας Σορώτος (Ιωνικός Ν.Φ.) - Άνοδος στη Β' Εθνική
Γιώργος Μάνταλος (ΝΕ Μεγαρίδας) - Άνοδος στη Β' Εθνική & Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ
Βασίλης Ράλλης (ΟΦΗ) - Άνοδος στη Β' Εθνική
Λουκάς Ζαρονικόλας (Λοκρός Αταλάντης) - Άνοδος στη Β' Εθνική

Γιώργος Παντελάκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) - Πρωτάθλημα στην Α1 Γυναικών & Κύπελλο Ελλάδας
Γιώργος Καντζιλιέρης (Παναθηναϊκός ΑΟ) - Πρωτάθλημα στην Α2 Γυναικών/Άνοδος στην Α1 Γυναικών & ΕΣΚΑ Νεανίδων
Σταύρος Νανάκος (ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου) - Άνοδος στην Α1 Γυναικών/Κύπελλο ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών (Νεάνιδες)
Μαργαρίτα Μάλαμα (ΚΑΟ Μελισσίων) - Άνοδος στην Α1 Γυναικών

Δημήτρης Τσαλδάρης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) - Πανελλήνιο Εφήβων & ΕΣΚΑΝΑ Εφήβων
Γιώργος Τσεμπέρης (Πρωτέας Βούλας) - Πανελλήνιο Νεανίδων & ΕΣΚΑΝΑ Νενίδων
Ανδρέας Μελιγδής (Προμηθέας Πάτρας) - Πανελλήνιο Παίδων
Δημήτρης Σταμούλης (Κρόνος Αγ. Δημητρίου) - Πανελλήνιο Κορασίδων & ΕΣΚΑΝΑ Κορασίδων

Αλέξης Καρατζάς (ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑ & Κύπελλο ΕΣΚΑ
Αλέξης Παπαδάτος (ΑΟ Π. Φαλήρου) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑΝΑ
Γιάννης Στεφανάκης (ΑΟΚ Χαλάνδρι) - Άνοδος στη Γ' Εθνική
Δημήτρης Αποσκίτης (ΑΟΝΣ Μίλωνας) - Άνοδος στη Γ' Εθνική
Βασίλης Μπρατσιάκος (ΑΚ Χαλκίδας) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑΣΕ
Χρήστος Παπανικολάου (ΑΟΚ Χανίων) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΚΑΣΚ
Παναγιώτης Κακαλιάς (ΑΠΑΣ Τα Φανάρια) - Πρωτάθλημα στην ΤΕ Κυκλάδων

Ελένη Μίχα (ΓΑΣ Εύνικος) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑ Γυναικών
Κυριάκος Αράπης (Φοίνικας Πειραιά) - Πρωτάθλημα στην Α' ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών
Μάριος Χαλκιαδάκης (Αετός Καλλιθέας) - Άνοδος στην Α2 Γυναικών
Κώστας Γιασεμής (Αιγέας Χίου) - Πρωτάθλημα στην ΤΕ Χίου/Άνοδος στην Α2 Γυναικών

Σπύρος Γεωργουδάκης (Άρης Χολαργού) - Κύπελλο ΕΣΚΑ Γυναικών
Κυριάκος Πουλίδης (ΑΟ Πικερμίου) - Πρωτάθλημα στη Β' ΕΣΚΑ
Αποστόλης Καρνέσης (ΑΟ Νήαρ Ηστ) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑ
Νίκος Μηλιωρίτσας (ΓΣ Αναργύρων) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑ
Χρήστος Φαρμάκης (ΑΟ Ταταύλα) - Πρωτάθλημα στη Β' ΕΣΚΑΝΑ
Στεφάνος Παπασπυριδάκος (Ηλεκτρούπολη ΑΣ) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑΝΑ
Ιορδάνης Μουριχίδης (Πόλις Καλλιθέας) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑΝΑ

Απόστολος Χατζηγιαννακός (Αθηναϊκός ΑΟ) - Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑ
Αλέξανδρος Σταθόπουλος (ΑΕ Εστία Φιλίας - Θησέας) - Άνοδος στη Β'ΕΣΚΑ
Μάριος Δεσποτάκης (ΓΣ Άρτεμις Αχαρνών) - Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑ
Κώστας Τελάκης (ΓΣ Παλλήνης) - Υπερπρωταθλητής & Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑ
Κώστας Λημναίος (ΓΣ Πανελλήνιος) - Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑ
Λάζαρος Φελεκίδης (ΑΟΝ Βύρωνος) - Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑ
Χρήστος Σγουρίτσας (Εκπαιδευτήρια "Ο Πλάτων") - Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑ

Χρήστος Πουτουλίδης (Φοίνικας Πειραιά) - Πρωταθλητής στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ/Άνοδος στην Β' ΕΣΚΑΝΑ
Παναγιώτης Καλαντζής (Ερμής Αργυρούπολης) - Άνοδος στην Β' ΕΣΚΑΝΑ
Νίκος Μαυρογιάννης (Ακαδημία Ελευσίνας) - Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑΝΑ
Θεολόγος Μεϊμάρογλου (ΑΟ Βάρης "Ο Αναγύρους") - Πρωταθλητής στη Δ' ΕΣΚΑΝΑ/Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ
Τζανής Σταυρακόπουλος (Αετός Καλλιθέας) - Άνοδος στη Γ' ΕΣΚΑΝΑ

Ντορίτα Δέδε (ΑΟ Παγκρατίου) - Πρωταθλητής στη Β' ΕΣΚΑ Γυναικών/Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑ
Χρήστος Σκαλωμένος (Ιωνικός ΑΣ) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑ Γυναικών
Θανάσης Αναστασόπουλος (ΓΣ Προμηθέας) - Άνοδος στην Α' ΕΣΚΑ Γυναικών

Βάια Δημουλά (ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος) - Πρωταθλητής στη Γ' ΕΣΚΑ Γυναικών/Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑ Γυναικών
Βασιλεία Γκουζίνη (ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας) - Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑ Γυναικών
Χρήστος Λεμποτέσης (ΑΟΚ Αναγέννηση Γραμματικού) - Άνοδος στη Β' ΕΣΚΑ Γυναικών

ΕΣΚΑ Εφήβων: Κώστας Παπαμάρκος (ΓΣ Περιστερίου)
ΕΣΚΑ Παίδων: Νίκος Ρήγγας (ΓΣ Περιστερίου)
ΕΣΚΑΝΑ Παίδων: Κώστας Μελέτης (ΓΣ Πανιώνιος)
ΕΣΚΑ Κορασίδων: Κωνσταντίνος Στρατής (Παναθηναϊκός ΑΟ)
ΕΣΚΑΝΑ Νεανίδων: Γιώργος Τσεμπέρης (Πρωτέας Βούλας)


e-genius.gr ...intelligent web software