SEPK BANNER THNOS 2019 A

Κόβει την πίτα του στη Θεσσαλονίκη ο ΣΕΠΚ

pitta 1Οι εκδηλώσεις για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΣΕΠΚ ξεκινάνε από τη Θεσσαλονίκη, καθώς αύριο (30 Ιανουαρίου, 19.30) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης δίνει ραντεβού με τους προπονητές στη ΧΑΝΘ. Η βραδιά θα περιλαμβάνει την βράβευση των προπονητών της Βορείου Ελλάδας που σημείωσαν επιτυχίες με τις ομάδες τους μέσα στο 2015, ενώ θα τιμηθούν θεσμοί και πρόσωπα που έχουν προσφέρει πολλά στο χώρο του μπάσκετ όπως είναι οι Θόδωρος Ροδόπουλος, Κώστας Πιλαφίδης, Στέλιος Καλαντίδης, Ομοσπονδία Ελλήνων Καλαθοσφαιριστών με Καρότσι, Διεθνής Ένωση Αστυνομικών - International Police Association (IPA).

Αναλυτικότερα οι προπονητές που θα βραβευτούν
ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (Β' Κατηγορίας)
Καφαντάρη Ελένη (Εθνική Νέων Γυναικών U20) – 2η θέση και Άνοδος

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Α2 ΕΘΝΙΚΗ
Τζήμας Ιωάννης (ΕΚ Καβάλας) – Πρωτάθλημα
Β ΕΘΝΙΚΗ
Χατζηκυριακίδης Ελευθέριος (ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων) - Άνοδος
Πλατής Βασίλης (ΑΣ Ευρώπη '87 Πευκοχωρίου) – Άνοδος
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
Πεγιάς Γεώργιος & Παπαδόπουλος Αβραάμ (ΑΟ Πολυγύρου) – Πρωτάθλημα
Σούλιος Γεώργιος (ΑΣ Καστοριάς) - Άνοδος
Αμοιρίδης Παναγιώτης (ΠΣ Ευκαρπίας) – Άνοδος
Μπαξεβάνης Αντώνης (ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας) – Άνοδος
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Δουβίτσας Νίκος (ΑΣ Νίκη Λευκάδας) - Πρωτάθλημα

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ
Α' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Καραγιαννίδης Νεκτάριος (ΓΑΣ Χαλκηδόνας) – Πρωτάθλημα
Τουλούμης Γεώργιος (ΚΣ Γέφυρας) - Άνοδος
Κατσής Χρήστος (ΒΑΟ) - Άνοδος
Α' ΕΚΑΣΚΕΜ ΑΝΔΡΩΝ
Παπαδόπουλος Γεώργιος & Ακριτίδης Γεώργιος (Εύαθλος Μακεδόνες Πολυκάστρου) – Πρωτάθλημα
Α' ΕΚΑΣΧ ΑΝΔΡΩΝ
Γεωργάκας Κωνσταντίνος (ΑΟ Γαλάτιστας) - Πρωτάθλημα
Α' ΕΣΚΑΘ ΑΝΔΡΩΝ
Γιασάρης Γρηγόριος (Ερμής Αγιάς) - Πρωτάθλημα
Α' ΕΚΑΣΔΥΜ ΑΝΔΡΩΝ
Μήτσιαλος Γιάννης (ΓΣΚ Λασσάνης Κοζάνης) - Πρωτάθλημα
Α' ΕΚΑΣΔΥΜ ΑΝΔΡΩΝ
Μουρουζίδης Πέτρος (ΑΠΣ Πτολεμαΐδας) - Άνοδος
Μαυρουδίου Παντελής (ΠΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας) - Άνοδος

Β' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Γεωργιάδης Πολυζώης (ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς) – Πρωτάθλημα
Γ1' ΕΚΑΣΘ ΑΝΔΡΩΝ
Μητριτζίκης Νικόλαος (ΑΣ Ασβεστοχωρίου) - Πρωτάθλημα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Αλμπάνης Θεόδωρος (Κεραυνός Αγίου Παύλου)

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α' ΕΚΑΣΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ & ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ
Ατακτίδης Γεώργιος (Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού) – Πρωτάθλημα & Κύπελλο
Α' ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Στεργιόπουλος Ιωάννης (Νίκη Βόλου) - Πρωτάθλημα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Τζιότζιος Αναστάσιος (ΑΣ Άρης) – Πρωτάθλημα Ελλάδας και ΕΚΑΣΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΚΑΣΘ ΝΕΩΝ
Χατζηκυριακίδης Ελευθέριος (Α.Σ. Μαχητές Δόξας Πεύκων)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΚΑΣΘ ΕΦΗΒΩΝ
Μελετιάδης Ευριπίδης (Α.Σ. ΠΑΟΚ)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΘ
Μασλαρινός Βασίλειος (Α.Σ. ΠΑΟΚ)


e-genius.gr ...intelligent web software