Την Κυριακή (7/2) το πρώτο ραντεβού

pitta 1Την προσεχή Κυριακή (7/2, 20.00) ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης κόβει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο ξενοδοχείο Athens Ledra Hotel (Αίθουσα "Αιγαίον", Λ. Συγγρού 115) και ανταλλάσσει ευχές με όλους αυτούς που καθημερινά δίνουν τη μάχη τους για το καλό του μπάσκετ. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα βραβευτούν οι προπονητές που σημείωσαν επιτυχία μέσα στο 2015, ενώ θα τιμηθούν για την τεράστια προσφορά τους στην Καλαθοσφαίριση οι Νίκος Μπαμπανικολός, Θανάσης Ράμμος, Γιάννης Μακρής και Βαγγέλης Παπαλιός.

Αναλυτικά όσοι προπονητές θα βραβευτούν για τις επιτυχίες που σημείωσαν την αγωνιστική περίοδο 2014-15 

ΧΡΥΣΟ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΡΑΒΙΚΩΝ ΚΡΑΤΩΝ
Βασίλης Φραγκιάς (Εθνική Κατάρ)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΑΡ & ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΝΑΡΑΒΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
Στέργιος Κουφός (Αλ Ραγιάν)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ
Γιώργος Κετσελίδης (Πετρολίνα ΑΕΚ Λάρνακας)

ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ SUPER CUP ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥΡΚΙΑΣ
Τζώρτζης Δικαιουλάκος (Φενερμπαχτσέ)

2Η ΘΕΣΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ
Γιώργος Σκροπολίθας (Ένοπλες Δυνάμεις)

1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ U18 (Α' Κατηγορίας)
Ηλίας Παπαθεοδώρου (Εθνική Εφήβων U18)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΛΙΒΑΝΟΥ
Λευτέρης Σούμποτιτς (Αλ Ριάντ)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ
Γιάννης Σφαιρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ΚΑΕ)

Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Γιάννης Καστρίτης (ΑΝΟΔΟ - ΣΕΦΑ Αρκαδικός)
Χρήστος Σερέλης (ΑΝΟΔΟ - Λαύριο ΓΣ)

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Βασίλης Μπρατσιάκος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Κύμης)
Γεράσιμος Γιατράς (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΣΠ Προμηθέας)
Ανδρέας Πολέμης (ΑΝΟΔΟ - ΑΟ Φάρος Κερατσινίου)
Δημήτρης Χουχουλής (ΑΝΟΔΟ - Πανερυθραϊκός ΑΣ)
Κώστας Παπαμάρκος (ΑΝΟΔΟ - Περιστέρι ΓΣ)

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Ανδρέας Κεσαπίδης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Έσπερος ΑΟΠΑ)
Παναγιώτης Πανούλιας (ΑΝΟΔΟ - ΑΟ Ένωση Ιλίου)
Τάσος Νικητόπουλος (ΑΝΟΔΟ - Προμηθέας ΓΣ Χαλανδρίου)
Γιώργος Κωλέτσης (ΑΝΟΔΟ - ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου)
Παναγιώτης Σαββάτης (ΠΡΩΤΑΘΛΗMA - ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου)
Φώτης Καρακώστας (ΑΝΟΔΟ - ΓΣ Κορωπίου)
Γιώργος Μακράκης (ΑΝΟΔΟ - ΓΣ Εργοτέλης)
Παναγιώτης Μακρυδήμας (ΑΝΟΔΟ - ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης)
Νικόλαος Βουρνάς (ΑΝΟΔΟ - ΑΜΣ Αίολος Αστακού)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ελένη Καπογιάννη (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ & ΚΥΠΕΛΛΟ - Α.Ε. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ - ΕΛΛΗΝΙΚΟ)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Αθηνά Ζέρβα (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου)
Ελένη Μίχα (ΑΝΟΔΟ - Άρης Πετρούπολης)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ
Κώστας Παπαδόπουλος (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Παναθηναϊκός ΑΟ)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ
Νίκος Κοψιάς (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Πανιώνιος ΓΣΣ)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Θάνος Σόφτσης (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Πρωτέας Βούλας ΑΕΟ)

ΑΝΟΔΟΣ ΣΕ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ
Μιχάλης Μιχελάκος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΕΣΚΑ - ΑΟ Τρίτων)
Κυριάκος Κοσμίδης (ΑΝΟΔΟ - ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ)
Μιχάλης Αρβανίτης (ΑΝΟΔΟ - ΑΟ Άρης Πετρούπολης)
Σπύρος Σαμόλης (ΑΝΟΔΟ - ΑΟ Νέας Ιωνίας)
Μανώλης Τσαπάκης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΕΣΚΑΝΑ - Άρης Νικαίας ΓΝΟ)
Μάνος Μανουσέλης (ΑΝΟΔΟ - ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας)
Σπύρος Δεράος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΒΔΕ - ΓΣ «Χαρίλαος Τρικούπης» Mεσολογγίου)
Πρόδρομος Κανενόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ - ΑΣ Κώων Ιπποκράτης)
Κώστας Σδράκας (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΚ - ΑΟ Κύδων)
Δημήτρης Δαμιανίδης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚ ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Πανναξιακός ΑΟΝ)
Λευτέρης Κοκκάλας (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΕΣΚΑΚ - Οίαξ Ναυπλίου ΑΟ)
Αλέξανδρος Πολυδωρόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΕΣΚΑΗ - Γλαύκος ΑΟ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Πέτρος Αναγνωστόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Αγίας Παρασκευής)

Α΄ ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γιώργος Λειβάδης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΟ Φάρος Κερατσινίου)

ΤΟΠΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Λευτέρης Θεοδωράκης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΚ & ΑΝΟΔΟ Α2 - ΑΟ Χανίων)
Βαγγέλης Φλωράτος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑΗ & ΑΝΟΔΟ Α2 - Έσπερος ΑΟΠΑ)

Β΄ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Μάριος Δεσποτάκης (ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ - ΓΣ Δάφνη Δαφνίου)
Παναγιώτης Δημητρίου (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ - ΑΕ Αίολος/Ταύρος 2006)

Β΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Πρόδρομος Ποτόσογλου (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Πειραϊκός Σύνδεσμος)

Γ΄ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
Βαγγέλης Σιταράς (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Ποσειδώνας ΑΟΝΨ)

Γ΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Παναγιώτης Ζερβουλάκος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου)

Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
Χρήστος Γκονουλλού (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΕ Αιξωνή Γλυφάδας)

Β΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Δημήτρης Σιλιόγκας - Κωνσταντίνος Τσαφάρας (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΟ Κρόνος Γέρακα)

Γ΄ ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριάκος Μουές (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Δάφνη Δαφνίου)
Χρόνης Λάγιος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΠΟ Αγίου Θωμά)

ΕΦΗΒΟΙ – ΠΑΙΔΕΣ – ΝΕΑΝΙΔΕΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (ΕΣΚΑ – ΕΣΚΑΝΑ)
ΕΣΚΑΝΑ ΕΦΗΒΩΝ
Δημήτρης Λιόγας (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας)

ΕΣΚΑΝΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Θανάσης Παναγιωτόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου)

ΕΣΚΑ ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Γαβρίλος Καλογερόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Αθηναϊκός ΑΣ)

ΕΣΚΑ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Αποστόλης Παναγόπουλος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - Παναθηναϊκός ΑΟ)

ΕΣΚΑΝΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Γιώργος Περαντωνάκης (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου)

ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ
Τάκης Μπακογεώργος (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ - ΑΣΕ Δούκα)

 


e-genius.gr ...intelligent web software