SEPK BANNER THNOS 2019 A

Ευχές για ένα καλό και υγιές 2018

pita 1Μέσα σε μια όμορφη και άκρως εορταστική ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ (21/1) η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης στη Θεσσαλονίκη στο ξενοδοχείο "Νεφέλη". Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκαν οι Γιώργος Οικονόμου, Βασίλης Χρυσανθίδης και ο Σύλλογος «Στοργή», ενώ όπως κάθε χρόνο βραβεύτηκαν οι προπονητές της Βορείου Ελλάδος που σημείωσαν επιτυχίες την περασμένη αγωνιστική περίοδο.
Για ακόμα μία χρονιά την παρουσίαση της βραδιάς είχε αναλάβει ο δημοσιογράφος Γιώργος Τραπεζανίδης.

Από το Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης το παρών έδωσαν ο αντιπρόεδρος, Σούλης Μαρκόπουλος, ο Γενικός Γραμματέας, Παρασκευάς Μουρατίδης και ο ταμίας, Σωκράτης Ηλιάδης.

kipellaΑναλυτικά οι προπονητές που τιμήθηκαν
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Παπαθεοδώρου Ηλίας (1η θέση Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών –Κατάκτηση Πρωταθλήματος & Κυπέλλου Καζακστάν με την Αστάνα)
Τσιρογιάννης Ιωάννης (Άνοδος στην Α1 Ανδρών Ρουμανίας με την CS Politehnica Iasi)
Ιωάννης Κούκος (Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών Γερμανίας BG74 Veilchen Ladies Gottingen)

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Σούλιος Γεώργιος (1η θέση Β' Εθνική ανδρών πρωτάθλημα - ΑΣ Καστοριάς)
Γιασάρης Γρηγόρης (3η θέση Β' Εθνική ανδρών άνοδος - ΓΣ Ερμής Αγιάς)
Λιάγκας Θρασύβουλος (4η θέση Γ' Εθνική ανδρών άνοδος - ΓΣ Φαρσάλων)
Γεροφώτης Δημήτριος (1η θέση Γ' Εθνική ανδρών πρωτάθλημα – Παναθλητικός Πειραματικό)
Ποργιόπουλος Στέργιος (2η θέση Γ' Εθνική ανδρών, άνοδος – Ίκαροι Σερρών)
Οκλαλιώτης Ανδρέας (3η θέση Γ' Εθνική ανδρών, άνοδος – ΓΑΣ Χαλκηδόνας)

ΤΟΠΙΚΕΣ ΕΝΩΣΕΙΣ
Τούσας Θωμάς (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΚΕΜ – ΑΟΚ Βέροιας)
Βλόστος Κων/νος (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΧ – Κένταυρος Καλλικράτειας)
Μούτσος Ιωάννης (Πρωταθλητής Α' ΕΣΚΑΒΔΕ – Ιππότες Κέρκυρας)
Κυρατζής Κωνσταντίνος (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΔΥΜ – ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας) Πρέκας Λάμπρος (Πρωταθλητής Α' ΕΣΚΑΘ – Νίκη Βόλου)
Σδράκας Κωνσταντίνος (Α' ΕΣΚΑΘ, άνοδος – ΑΜ Ίκαροι Τρικάλων)
Ροδάς Δημήτριος (Α' ΕΚΑΣΚ, άνοδος – ΑΟΚ Χανιά)

ΕΚΑΣΘ
Μπαλλογιάννης Γιώργος (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΘ– ΑΣ Αστέρας Σίνδου)
Νομικός Παναγιώτης (2η θέση Α' ΕΚΑΣΘ, άνοδος – ΜΕΝΤ)
Καραγιαννίδης Νεκτάριος (Ρούλης) (Κυπελλούχος ΕΚΑΣΘ - Δ.Α.Σ.Ω.)
Αλμπάνης Θεόδωρος (Ρούλης) (Υπερ-πρωταθλητής Β' ΕΚΑΣΘ - ΑΣ Κεραυνός Αγ. Παύλου)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Καπουρνιώτης Μιχάλης (Πρωταθλητής Α2'– Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου)
Μάρκου Κων/νος (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΜΓΣ Πανσερραϊκός)
Μαυρίδης Αλέξανδρος (Πρωταθλητής Α' ΕΚΑΣΘ – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης)
Διαβολεμένου Βιβή (Κυπελλούχος ΕΚΑΣΘ – ΜΕΝΤ)

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Ευγενειάδης Σταύρος (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ ΝΕΩΝ (Κ20) - ΣΑΑΚ Ανατόλια)
Ζαφειρούδης Γιώργος (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ Εφήβων - Α.Σ. ΠΑΟΚ)
Ζαφειρούδης Γιώργος (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ Παίδων - Α.Σ. ΠΑΟΚ)
Μελετιάδης Ευριπίδης (Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ Παίδων - ΑΣΕ Δούκας)
Κουλακιώτης Ευάγγελος (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ Νεανίδων - ΑΣ Αρης)
Κουλακιώτης Ευάγγελος (Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΘ Κορασίδων - ΑΣ Άρης).

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ από την όμορφη βραδιά στη Θεσσαλονίκη

timi1

timi2

timi3

trapezanlidis

kosmos

kopipitas

nomikos

trapezisepk

bousvaros

mouratidis

rodopoulos

sokratis

proedreio


e-genius.gr ...intelligent web software