Με το μυαλό στα πλέι οφ θα συνεχίσει στις επόμενες 4 αγωνιστικές η Μπάνβιτ, καθώς “κλείδωσε” και μαθηματικά την πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στην κανονική περίοδο. Η ομάδα από την Μπαντίρμα επικράτησε εκτός έδρας με 99-79 της TED κι έφτασε τις 25 νίκες έχοντας μόλις μία ήττα.
Νικηφόρα συνέχισε κι η Εφές, η οποία νίκησε με 77-57 την Αλιάγα και σε συνδυασμό με την ήττα της Φενέρμπαχτσε από την Καρσίγιακα βρίσκεται στο κυνήγι της δεύτερης θέσης έχοντας μία νίκη απόσταση.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών