Εσχάτως, στο Κατάρ έχει δημιουργηθεί μία πολύ ισχυρή ελληνική προπονητική κοινότητα, με έξι εκπροσώπους μας να εργάζονται στο πρωτάθλημα της χώρας.
Ο Φώτης Τακιανός και ο Γιώργος Δήμος στην Κατάρ Κλαμπ, ο Τάκης Φωτεινάκης στην Αλ Αχλί, ο Βασίλης Μπρατσιάκος και ο Γιάννης Δαμαλής στην Αλ Σαντ, όπως επίσης ο Αντώνης Δούκας στην Αλ Χορ έχουν μετατρέψει σε... ελληνική υπόθεση το εγχώριο πρωτάθλημα.
Ο αριθμός των έξι "δικών μας" προπονητών σε μία χώρα που κάνει σημαντικά βήματα προόδου στο άθλημα τα τελευταία χρόνια και θέλει να εξελιχθεί ακόμη περισσότερο, καταδεικνύει την εμπιστοσύνη με την οποία περιβάλλονται οι Έλληνες προπονητές. Όπως αντίστοιχα, είναι σημαντικό το γεγονός πως οι τέσσερις από τις εννέα ομάδες της πρώτης κατηγορίας αποφάσισαν να δώσουν το χρίσμα σε Έλληνες προπονητές, προσδοκώντας σε σημαντικά αποτελέσματα τη φετινή αγωνιστική περίοδο.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών