Η ημέρα ξεκίνησε με τον Δημήτρη Ιτούδη να παρουσιάζει την "ατομική προπόνηση περιφερειακών παικτών". Στη συνέχεια ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ανέλυσε το "Full court press", ενώ στην τρίτη και τελευταία ομιλία της ημέρας ο Αντρέα Τρινκιέρι αναφέρθηκε στην "Επιθετική τακτική με τη μπάλα στο low-post".
Στο μεταξύ στην πιο χαρακτηριστική στιγμή της ημέρας ο Αντρέα Τρινκιέρι όταν συνάντησε τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς τον χαιρέτησε υποκλινόμενος, δείχνοντας έτσι την εκτίμηση κα τον σεβασμό στο πρόσωπο του.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών