Στην ομιλία του ο έμπειρος προπονητής στο Webinar του ΣΕΠΚ, που διοργανώνεται σε συνεργασία με τη Science Web, θα αναφερθεί στις επιθετικές τάσεις στο σύγχρονο μπάσκετ και τη σημασία της επίθεσης από το low-post. Εν συνεχεία θα μιλήσει για τα χαρακτηριστικά των παικτών που μπορούν να επιτεθούν, καθώς και για την ανάπτυξη των δυνατοτήτων που δίνει η επίθεση από το low-post.
H διαδικτυακή ομιλία θα συνοδευτεί από την προβολή video με χαρακτηριστικές φάσεις από τις προπονήσεις της Μπανβίτ, ενώ θα γίνει ειδική αναφορά σε κομμάτια της προπόνησης. Η ομιλία θα ολοκληρωθεί με ερωτήσεις και διάλογο με το κοινό.
Αξίζει να σημειωθεί ότι σε παλαιότερα σεμινάρια έχουν μιλήσει οι Δημήτρης Πρίφητς, Θανάσης Παπαχατζής, Θανάσης Χατζηνικολάου και Κώστας Χατζηχρήστος.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών