Ο κύκλος των επιστροφών από το Ρίο ολοκληρώθηκε με την ομάδα γυμναστικής (Πετρούνιας, Μάρας, Μιλλούση, ομάδα ρυθμικής) και ο ΣΕΠΚ με ανακοίνωση του επιθυμεί να συγχαρεί σύσσωμη την ελληνική αποστολή, αλλά και όσους διακρίθηκαν στους φετινούς Ολυμπιακούς Αγώνες.
"Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους Έλληνες αθλητές που πήραν μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στη Βραζιλία και στους προπονητές τους. Μεταξύ αυτών και οι Ολυμπιονίκες μας, τους οποίους οφείλουμε παράλληλα να ευχαριστήσουμε για την επιτυχία που σημείωσαν και το μήνυμα που έστειλαν στην ελληνική κοινωνία, ότι μπορούμε να ξεπεράσουμε όλες τις δυσκολίες.
Έδειξαν σε όλους ότι εμάς τους Έλληνες δεν μας σταματάει τίποτα, αν έχουμε θέληση, πάθος και συνεργασία.
Ειδική μνεία πρέπει να γίνει και στους προπονητές των αθλητών, σε ομαδικά και ατομικά σπορ, διότι ο ρόλος τους είναι ιδιαίτερα σημαντικός στην ανάδειξη, στην διάκριση των αθλητών, αλλά και στο χτίσιμο του χαρακτήρα τους".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών