Η αρχή της ημέρας έγινε με τον κόουτς Λευτέρη Χατζηκυριακίδη να μιλάει για την κίνηση "motion 4-1", την οποία όπως είπε χρησιμοποίησε και σε επίπεδο Α2 τη φετινή χρονιά που βρισκόταν στον πάγκο των Μαχητών Δόξας Πεύκων. Μάλιστα, οι παρευρισκόμενοι έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον εκδηλώνοντας αρκετές ερωτήσεις με τον Έλληνα τεχνικό να δίνει παραδείγματα από τη φετινή σεζόν της ομάδας του.
Στην συνέχεια, ο Σάββας Καμπερίδης αναφέρθηκε στο νευραλγικό κομμάτι του "spacing", το οποίο είναι από τα πιο σημαντικά κομμάτια του μπάσκετ και γι αυτό οι σωστές βάσεις πρέπει να μπαίνουν από νωρίς.
Το ραντεβού των προπονητών ανανεώθηκε για τις 30 Ιουνίου -1 Ιουλίου στην Αθήνα εκεί όπου θα διεξαχθεί το μεγάλο ετήσιο Διεθνές Σεμινάριο του ΣΕΠΚ.
Δείτε στιγμές από το Σεμινάριο
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών