Όπως την πρώτη ημέρα έτσι και σήμερα το Κλειστό Γυμναστήριο Πανεπιστημίου Ηρακλείου αποτέλεσε σημείο συνάντησης για δεκάδες προπονητές που δεν έχασαν την ευκαιρία να διευρύνουν τις γνώσεις τους πάνω σε νευραλγικά θέματα του σύγχρονου μπάσκετ αντλώντας γνώση από καταξιωμένους Έλληνες τεχνικούς.
Η δεύτερη ημέρα του Σεμιναρίου άνοιξε με τον άμεσο συνεργάτη του Ρικ Πιτίνο, Δημήτρη Κουστένη, να αναλύει την "αντιμετώπιση στην off-ball screen", ενώ στην συνέχεια η σκυτάλη πέρασε στον Γιάννη Κτιστάκη που εξήγησε την "άμυνα στο low post με παγίδες". Οι τίτλοι τέλους στο πρώτο τοπικό Σεμινάριο του ΣΕΠΚ έπεσαν με τον -επίσης συνεργάτη του Ρικ Πιτίνο- Γιώργο Βόβορα να διδάσκει με μεγάλη λεπτομέρεια "ειδικές καταστάσεις στην επίθεση".
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών