Οι προπονητές αν και έχουν μάθει να ζουν με το αποτέλεσμα, οφείλουν να επικροτούν την προσπάθεια, που έχει εν τέλει τη μεγαλύτερη σημασία στον αθλητισμό.
Για αυτό κι ο Σύνδεσμος Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης επιθυμεί να συγχαρεί την Εθνική Νέων Γυναικών για τη σκληρή μάχη που έδωσε στο πρόσφατο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.
Μπορεί η ομάδα να μην κατάφερε να ανέβει στην Α' κατηγορία και να χάσει στις λεπτομέρειες τον στόχο της (σ.σ ηττήθηκε στον ημιτελικό με 72-70, αλλά κατέκτησε τελικά την 3η θέση), ωστόσο, πρέπει να αποδοθούν τα εύσημα στον προπονητή Τάκη Μπακογεώργο στους συνεργάτες του, στις αθλήτριες και σε όλα τα μέλη του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος για την αξιέπαινη προσπάθεια τους.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών