Το παρών στη συνάντηση που έγινε το πρωί της Παρασκευής ήταν ο Παναγιώτης Γιαννάκης και οι Θόδωρος Μπολάτογλου, Σωκράτης Ηλιάδης που είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν για πρώτη φορά με τον νέο Υφυπουργό Αθλητισμού και να συζητήσουν θέματα που αφορούν το μπάσκετ.
Ο ΣΕΠΚ τόνισε την ανάγκη για την επανίδρυση Σχολών Προπονητών (Γ' και Β' κατηγορία) , αλλά και τη σημασία της επέκτασης της κάρτας του προπονητή σε όλες τις κατηγορίες και σε όλα τα τμήματα. Είναι, άλλωστε, ένα ζητημα που απασχολεί εδώ και καιρό τον Σύνδεσμο, που θεωρεί ότι πρέπει να υπάρχουν πιστοποιημένοι προπονητές σε όλους τους πάγκους.
Ακόμη στα πλαίσια της συνάντησης συζητήθηκε και το θέμα της επιμόρφωσης των Ελλήνων Προπονητών, που ούτως ή άλλως θεωρείται ότι βρίσκονται σε ένα πολύ υψηλό επίπεδο, έχοντας επιτυχίες σε διεθνές επίπεδο.
Γενικές Πληροφορίες
Ask the Coach
Πληροφορίες Μελών